Senegalac ide u London

Newcastle potvrdio: Ba pred potpisom za Chelsea

Edmir Škorić

Sve izvjesniji je prelazak senegalskog napadača Dembe Ba iz Newcastlea u Chelsea.

Daniel Sturridge je iz Chelseea prešao u Liverpool, a na Stamford Bridge bi mogao ubrzo doći 27-godišnji golgeter Svraka.

 

Ba je dobio zeleno svjetlo od Newcastlea za pregovore s Chelseajem. Igrač je u 20 prvenstvenih utakmica ove sezone zabio 13 golova, uključujući i dva Arsenalu prije dva kola na Emiratesu.

 

Bluesi su aktivirali otkupnu klauzulu iz njegovog ugovora sa Newcastleom, a koja nije manja od 15 miliona eura.

Potražite više informacija na temu Premier league:

 

Zanimljivo da igrač večeras neće biti u konkurenciji za meč s Evertonom, Navodno traju pregovori oko njega i londonskog kluba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.