Evropska liga

Pobjede Napolija, Liverpoola, Borussije...

Večeras su odigrane utakmice četvrtog kola Evropske lige, a favoriti su ostvarili pobjedu.

U grupi A Molde je slavio treću pobjedu na gostovanju kod Celtica i vodi na tabeli sa 10 bodova. Elyounoussi i Hestad su bili strijelci za Norvežane, a Commons za Celtic.

U drugom meču u grupi A Ajax je odigrao bez golova s Fenerbahčeom.

Liverpool je pogotkom Ibea trijumfovao u Kazanu, te je sada drugi sa šest bodova, dok je prvi Sion iako je kod kuće odigrao 1:1 s Bordeauxom.

Borussia je u Dortmundu nadigrala Gabalu s 5:0, a naš Ermin Zec nije kod gostiju konkurisao za meč. Reus, Aubameyang, Castro i Mkhitaryan su bili strijelci za domaće. U drugom meču grupe C, Krasnodar je bio bolji od PAOK-a s 2:1.

Napoli je razbio danski Midtjylland s 5:0, a pogađali su El Kaddouri, Gabbiadini dva puta, Maggio i Callejon. Club Brugge je golom Meuniera savladao Legiju, a za goste je 90 minuta igrao bh. reprezentativac Stojan Vranješ.

Rapid i Villarreal su u grupi E slavili sa po 2:1, a svoje minute večeras dobili su Aidin Mahmutović u porazu Plzena, kao i Srđan Grahovac u pobjedi Rapida nad Česima. Villarreal je gubio u Minsku, ali je Soldado s dva gola donio preokret.

U grupi F Marseille i Liberec su minimalno slavili protiv Brage, odnosno Gronigena.

Grupa A:

Celtic - Molde 1:2 (Commons 26/ Elyounoussi 21, Hestad 37)

Ajax - Fenerbahče 0:0

Grupa B:

Kazan - Liverpool 0:1 (Ibe 52)

Sion - Bordeaux 1:1 (Toure 67)

Grupa C:

BVB - Gabala 4:0 (Reus 28, Aubameyang 45, Castro 67, Mkhitaryan 70)

Krasnodar - PAOK 2:1

Grupa D:

Napoli - Mitjylland 5:0 (El Kaddouri 13, Gabbiadini 23, 38, Maggio 55, Callejon 77)

Club Brugge - Legia 1:0 (Meunier 38)