Iako su tokom cijelog turnira prikazali veoma dobre i efikasne partije, nogometaši Travnika 24. Memorijalni turnir "Asim Ferhatović-Hase" završili su na drugom mjestu.
Veziri su poraženi u finalnoj utakmici od Selekcije Austrije sa 6:4, ali su na kraju ipak bili zadovoljni, što je priznao i njihov trener Feđa Dudić.
"Opravdali smo poziv na Hasetov turnir, a odazvali smo se u jakom sastavu i nismo ko pojedine ekipe podcijenili turnir, te doveli juniore. Mi cijenimo lik i djelo Asim Ferhatovića, a u finalu smo odigrali kvalietnu utakmicu te mislim da je odlučila jedna lopta. Austrija je možda bolja za Samira Nuhanovića koji je pokazao da odskače i nosio je svoju ekipu do pobjede, a ja čestitam svojim momcima i sarajevskoj publici smo se prikazali u dobrom svjetlu. Ako Bog da dogodine ćemo se opet odazvati, ako nas organizator pozove", kazao je trener u stručnom štabu NK Travnik Feđa Dudić.
Travnik je polusezonu završio na drugom mjestu Prve lige Federacije, ali na Piroti ne kriju svoje ambicije u drugom dijelu sezone.
"Mi ne krijemo svoje ambicije i već smo počeli sa dovođenjem igrača. Pejić je došao, a radimo na dovođenju 2-3 kvalitetna igrača. Nećemo da dovodimo sve i svašta, već samo one koje nemamo i koji su bolji od ovih. Ne dolaze nam neprovjereni igrači, imamo dobar raspored i svih iz vrha tabele nam dolaze na Pirotu. Travnik zaslužuje da se vrati u Premijer ligu, te je dobra situacija u klubu, a Uprava nas je pratila i bez ikakvog duga smo otišli na pauzu. Nadam se da ćemo se na kraju radovati zajedno sa našim navijačima", dodao je Dudić na kraju razgovora za SportSport.ba.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Tri gola viđena u Linzu
Livaja ne može sam! Hajduk poveo u Linzu, promašaji surovo kažnjeni u 92. minuti!
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Obraćanje medijima u Plavom salonu
Adžem: Bolji smo tim, imali smo manje sreće
Nije se dugo čekalo na reakciju