Chelsea je danas ostao bez tehničkog direktora Michaela Emenala, koji je odlučio napustiti tu poziciju nakon punih deset godina.
Ovaj 52-godišnji Nigerijac je za vrijeme svog boravka na Stamford Bridgeu, a posebno posljednjih nekoliko godina, bio česta meta kritika nezadovoljnih navijača ali i brojnih sportskih analitičara, koji su smatrali da je najveći krivac za nekoliko Chelseajevih loših, pa i nelogičnih transfera.
Iako je činjenica da snosi dio krivice zbog odlaska fudbalera poput De Bruynea, Salaha, Lukakua ili Matića, Emenalo je imao i dosta dobrih poteza i bio je pravi ljubimac Romana Abramoviča, koji ga je smatrao svojim čovjekom od povjerenja.
Nije poznato zbog čega je Emenalo odlučio napustiti Chelsea, ali prve informacije iz Londona govore da će dobiti posao u Monacu, za koji je izuzetno zagrijan.
Michael Emenalo je za vrijeme desetogodišnje avanture u Chelseaju s ovim klubom proslavio osvajanja tri Premier lige, po jedne Lige prvaka, Evropske lige, FA Cupa i Liga Kupa.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Šef Plavih poprilično jasan
Admir Adžem očitao lekciju igraču Željezničara kratkog fitilja: "Nisi iznad tima"
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Pomaže Rossonerima i van terena
Modrić pokazao Ibrahimoviću pravo lice i već "završio" Milanu novo pojačanje i to iz Real Madrida
Andrija Maksimović konačno otišao
U Beogradu ostvaren rekordan transfer, ovakve cifre se ne pamte: "Lopov osjeća da mu je kraj"
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Turci donijeli veliku vijest