HNL, 24. kolo

Gavranović za pobjedu Dinama, bh. igrači dobili šansu sa klupe

Dinamo je u 24. kolu HNL-a na Maksimiru dočekao Slaven Belupo i slavio je minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Očekivano, gosti iz Koprivnice su bili težak i čvrst zalogaj za Modre, ali domaći na kraju došli do vrijedna tri boda.

Nije Dinamo previše blistao u ovom duelu. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, da bi u 50. minuti Mario Gavranović pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0.

Ispostavio se to kao konačan rezultat ovog susreta. Dinamo je došao do vrijedne pobjede koja ih čvrstro drži na vrhu HNL-a.

Bh. trio Izet Hajrović, Amer Gojak i Armin Hodžić, susret su počeli na klupi, ali su svi dobili šansu za igru.

Hajrović je ušao već u 36. minuti umjesto povrijeđenog Soudanija, Gojak je igrao od 66., a Hodžić od 83. minute.