Selektor Austrije također govorio o meču Sjeverna Irska - BiH

"Obavezna pobjeda u Zenici? Ne bih baš rekao..."

Edmir Škorić, foto: T. Hebib

Austrijski selektor Franco Foda analizirao je igru Sjeverne Irske i Bosnei Hercegovine.

BiH je slavila u Belfastu s 2:1 unatoč velikoj dominaciji Sjevernoiraca, a meč je pratio i Foda, selektor Austrije, preostale reprezentacije u našoj grupi u Ligi nacija. 

"Sjeverna Irska je bila dobra u prvom dijelu, imali su dobre šanse, ali vidjeli smo i kvalitet BiH koja je znala biti opasna, iako nije imala mnogo šansi. Ipak, Bosanci su bili efikasni i rutinski su realizovali šanse", kazao je Foda, pa je dodao:

"Sjevernoirci su bili jako agresivni na svom terenu, igrali su s puno strasti i imali su jaku podršku s tribina. Igrali su na duge lopte i dominirali su 90 minuta. Bosna ima također dobar tim, tehnički jake igrače, ali bili su primorni da igraju na kontre".

Na pitanje da li je Austrijancima sada "obavezna pobjeda" u Zenici, Foda je kazao.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

"Ne bih to tako rekao, mislim da su ostale još tri utakmice nakon te i uvijek želimo da pobjedimo, no činjenica je da je grupa izbalansirana i da će odluka vjerovatno pasti u zadnjem kolu", poručio je Foda.

Austrija, podsjećamo, u utorak navečer u Zenici gostuje reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.