Druga četvrtina presudila gostima

Igokea prekinula niz poraza, Cibona razbijena u Laktašima

Košarkaši Igokee su u 13. kolu ABA lige u svojoj dvorani ugostili Cibonu i upisali pobjedu rezultatom 87:69

Prva dionica (14:17) je donijela ravnopravnu i neizvjesnu košarku, da bi Igokea u drugoj napravila fenomenalnu seriju.

Domaći su uspjeli dobiti drugu dionicu sa čak 20 peona razlike (34:14), pa se na poluvrijeme otišlo prednošću Igokee od 48:31.

Koliko-toliko se Cibona vratila u trećoj četvrtini, istopila zaostatak, ali su domaći ponovo dodali gas u zadnjoj dionici.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

U samom finišu je Igokea imala i +19, pa je tako ubjedljivom pobjedom na Cibonom prekinula niz od tri poraza u ABA ligi.

Igokeu je predvodio sjajni Lešić sa 20 poena, dok je 17 dodao Zubčić. Kod Cibone se istakao Ljubičić sa 15 poena.