Skupo ga koštala provokacija
Nova UFC "čarolija": Gustafsson plaća kaznu zbog antidoping majice
Alexander Gustafsson večeras će u Los Angelesu po drugi put u karijeri pokušati da savlada Jona Jonesa i da po prvi put osvoji titulu prvala poluteške kategorije UFC-a.
Proteklih sedam dana vladala je velika ludnica oko UFC 232 eventa. Događaj je u posljednji čas premješten iz Las Vegasa u Los Angeles, jer Jon Jones zbog pada na doping testu nije dobio licencu za nastup u Vegasu.
Jones je odmah proglašen prevarantom od mnogih, ali je UFC iskoristio priliku da meč prebaci u Kaliforniju gdje je Bones još uvijek imao licencu i večeras će imati šansu da vrati titulu prvaka.
Gustafsson je naravno bocnuo Jonesa čim je saopšteno da u organizmu ima malih tragova nedozvoljene supstance, a jučer se na ceremonijalnom vaganju pojavio i sa antidoping majicom.
Ona će ga na kraju skupo koštati i to zbog ugovora sa Reebokom kojeg ima UFC. Borci na svim događajima pred evente dužni su nositi opremu ovog proizvođača, pa će zbog majice Gustaffson platiti kaznu između 10.000 i 30.000 dolara.
Ovo je večeras objavio menadžer Khabia Nurmagomedova Ali Abdelaziz, pa će Gustafsson ostati bez sponzorskog novca kojeg Reebok isplaćuje svim borcima.
Gustafsson i Jones glavna su borba UFC-a 232 koji se u noći sa subote na nedjelju održava u Inglewoodu, a pobjedni će postati novi šampion poluteške kategorije UFC-a.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Kakve riječi teniske ikone
Vučić je čuo, Srbija je čula: Novak Đoković iz Londona poslao poruku za sva vremena!
Slavni fudbaler se oglasio pismom
Crna nedjelja za režim, pao je prvi veliki grad! Vidić srušio Vučića: "Vidim Srbiju koja se..."
Oglasio se poznati reditelj