Zagrebački tim je bio veliki favorit u ovoj utakmici, ali na kraju je postignut samo jedan pogodak (Foto: EPA)

Modri jedva do trijumfa

Dinamo sa penala do pobjede nad Istrom

Zagrebački Dinamo pobijedio je na Maksimiru Istru sa 1:0 u susretu 20. kola HNL-a.

Tim iz Pule je, vidljivo je to bilo, došao po jedan bod i zaista su se dobro branili protiv favorizovanog rivala.

Dinamo je uzaludno napadao 85. minuta, ali je zatim Grujević u kaznenom prostoru igrao rukom i sudija je pokazao na bijelu taču. Petković je precizan za prednost Modrih od 1:0.

Do kraja je domaći tim lagano sačuvao tri boda. Nije Istra ništa mogla napraviti i zagrebački klub je došao do trijumfa.

Ovom pobjedom Dinamo je ponovo na 14 bodova ispred drugoplasiranog Osijeka i samo ih čudo može odvojiti od titule prvaka.

Amer Gojak je za Dinamo odigrao 70 minuta, dok Izet Hajrović nije bio u konkurenciji za ovaj meč.