Tokom cijelog susreta viđena je dosta gruba igra sa obje strane, što je rezultiralo velikim brojem isključenja.

Utakmica završena neriješeno

RK Borac od gotovog pravio veresiju: Nakon velike drame Banjalučani osvojili trofej prvaka Kupa BiH

Esmer Oštraković

Rukometaši Borca osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine, uprkos remiju na domaćem terenu protiv Izviđača, a rezultat je bio 21:21.

Ključna je bila pobjeda u Ljubuškom od 23:22, te je upravo ona odlučila o ovogodišnjem osvajaču Kupa BiH.

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, te ni domaća, a ni gostujuća ekipa nisu mogle da se odlijepe na veću prednost. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Borca od 10:9.

U drugom poluvremenu viđena je slična situacija na terenu, sve do sredine drugog dijela kada Borac pravi seriju od 4:0 i tako uspijeva da ima nešto veće vodstvo.

Ipak, Izviđač je minut prije kraja došao na samo gol zaostatka, a zatim i do izjednačenja deset sekudni prije kraja.

Uspjeli su gosti ukrasti loptu u posljednjih pet sekundi, pa čak i postići gol, ali je on poništen zbog prestupa.

Tako je Borac uspio osvojiti titulu prvaka Kupa BiH, uprkos ovom remiju, a sve zbog pobjede u Ljubuškom u prvoj utakmici.