Alfa Romeo je ostao bez bodova iako su njegovi vozači završili na 7. i 8. mjestu
VN Njemačke: Dvojica vozača kažnjena, Lewis Hamilton ipak osvojio bodove
Lewis Hamilton je danas u utrci Formule 1 za VN Njemačke završio na 11. mjestu i nije osvojio niti jedan bod.
Britanac je startovao sa pole positiona, ali je u kišnim uvjetima na stazi učestvovao u nekoliko incidenata te je na kraju završio van mjesta koja donose bodove.
Međutim, nakon utrke oba vozača Alfa Romea, Kimi Raikkonen i Ayntonio Giovinazzi su kažnjeni pa je tako Hamilton završio na 9., a Robert Kubica na 10. mjestu.
Raikkonen i Giovinazzi su se našli pod istragom kojom je utvrđeno da na startu utrke otpuštanje kvačila nije trajalo 70 milisekundi, nego oko 300 milisekundi.
Obojici vozača je na kraju dodato 30 sekundi na ukupno vrijeme pa su na kraju Grosjean i Magnussen zauzeli njihovo 7. i 8., a Hamilton i Kubica 9. i 10. mjesto, dok su vozači Alfa Romea ostali bez bodova.
Promo
Donacije stigle na adrese pet humanitarnih udruženja
U igri na humanost svi pobjeđuju: Mozzart nastavio plemenitu misiju
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Već ga obožavaju u Milanu
Kakav je to majstor: Modrić je uzeo loptu, a nekoliko sekundi kasnije...
Srbija slavila, ali ima dosta negativnih stvari
Pešić pobijesnio na svog košarkaša: "Dok sam ja trener, reprezenativac Srbije takve stvari..."
Legenda svjetskog tenisa