Prva liga FBiH

Zeba za pobjedu Olimpika u Živinicama, Ćulum spasio Zvijezdu u Bihaću

Sudeći po prvom kolu, ove sezone također nas čeka puno uzbuđenja u Prvoj ligi Federacije BiH.

Olimpik je na teškom gostovanju u Živinicama uspio da dođe do pobjede protiv Slavena.

Junak gostiju sa Otoke bio je iskusni Zajko Zeba, koji je sredinom drugog dijela postavio konačan rezultat.

Džafić je prethodno imao veliku šansu za goste, dok su i domaći prijetili, a najbolju priliku u prvom dijelu imao je Salihović.

Zvijezda je s dosta optimizma ušla u novu sezonu, no primila je gol nakon samo 60-ak sekundi igre u Bihaću. Jedinstvo je povelo golom iz prekida, a strijelac je bio Cibra.

Gosti iz Gradačca tek su u nastavku zaigrali bolje, pa je Danijel Ćulum postigao pogodak za 1:1. Mogli su igrači Zvijezde i do pobjede, ali je Jazvin pogodio prečku.

Travnik je na Piroti bio siguran protiv Bratstva iz Gračanice i slavio je s 3:0, a pogotke su postigli Čatić iz penala i Torlak u razmaku od samo 3-4 minute igre, sredinom prvog poluvremena. Čatić je kasnije dao još jedan gol za konačnih 3:0.

Jedinstvo - Zvijezda 1:1

NK Jedinstvo: Rahimić, Jašarević, Terzin, Mujagić, Nuspahić, Olić, Cibra, Kladar, Nuhanović, Zečević, Tahirović.

NK Zvijezda: Radović, Arnautović, Jazvin S., Mojović, Mahmutović, Devedžić, Antić, Terzić, Hasukić, Čulum, Jazvin A.

Travnik - Bratstvo 3:0

NK Travnik: Sušac, Tabaković, Čatić, Goloman, Čurić, Kadrić, Pandžić, Oršolić, Ćatić, Fazlić, Torlak.

NK Bratstvo: Divković, Mujčić, Šuša, Diabang, Ćosić, Jaganjac, Sejdić, Mićunović, Bajić, Stojanov, Ivković.

Slaven Olimpik 0:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Slaven: Brezičanin, Delić, Islamović, Mujkić, Musić, Salihović, Junuzović, Salihović, Berbić, Hodžić, Suljić.

FK Olimpik: Hadžić, Borovčanin, Beširević, Stjepanović, Muminović, Džafić, Sadiković, Čizmić, Handžić, Zeba, Drljević.