Liverpool je novu sezonu Premier lige počeo pobjedom protiv Norwicha rezultatom 4:1.
Jedan od strijelaca bio je i Divock Origi koji je tako nastavio sjajnu formu s kraja prošle sezone, a nagrađen je i novim ugovorom s timom s Anfielda.
"Za mene je potpisivanje ugovora bila logična i dobra odluka. Klub mi je uvijek ukazivao povjerenje. Imali smo nekoliko dobrih razgovora i sve se posložilo, tako da je odluka bila lagana", rekao je Divock Origi u razgovoru za The Athletic.
"Morate vjerovati svom instinktu. Osjećam se cijenjeno ovdje i smatram da mogu napraviti još velikih koraka ovdje. Mogu još mnogo toga dati klubu i pokazati zašto sam ovdje".
"Ovdje se nalazi toliko mladih i talentiranih fudbalera i osjeća se da je osvajanje Lige prvaka u Madridu bio samo početak, gladni smo za još uspjeha".
Upravo je Divock Origi u Madridu bio strijelac za Redse, a postigao je drugi gol na utakmici, nakon kojeg je počelo veliko slavlje navijača Liverpoola. Pored toga, Belgijanac je u polufinalu Lige prvaka postigao dva gola protiv Barcelone i tako odveo svoj tim u finale Lige prvaka. Ta tri postignuta pogotka bila su mu dovoljna da u srcima navijača zauzme status legende.
"Uvijek je lijepo kad vas navijači respektuju. Drago mi je što zauzimam takvo mjesto u njihovim srcima. Biti dio historije kluba poput Liverpoola je nešto zbog čega se osjećam posebno i nešto što sam oduvijek želio. Uvijek sam zamišljao da igram za veliki tim u Premier ligi".
"Nakon karijere moći ću sjesti i uživati u svojim postignućima, ali za sada pokušavam da igram što bolje i bolje".
Origi se osvrnuo i na prilagođavanja taktici Jurgena Kloppa:
"Mislim da sam sad dosta drugačiji igrač nego kad sam došao. Osjećam da sam porastao mentalno na terenu. Tim je evoluirao u načinu igre i sada razumijem svoje zadatke na terenu dosta bolje - kako da pravim pritisak,kako da biram trenutke, kad da bude kreativan, a kad da odigram jednostavno", zaključio je na kraju razgovora Divock Origi.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade
Ako Barbarez gleda Rumune ima razlog za smijeh! Golman "ludovao", pa lupao, Lucescu tužno sve gledao
Odabrali susjednu zemlju
Žestok udarac za Hrvatsku, dvojica ne žele nositi dres Vatrenih - "Želje tih momaka su sada jasne"
Portugalac je napravio ogromnu grešku
Dominik Livaković je večeras udario šamar Joseu Mourinhu kakav niko nikad nije: "Sad je sve jasno"
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Mijenja stručni štab