Atletico je konačno upisao pobjedu

Tim iz Madrida nije stvorio previše prilika, ali je one rijetke iskoristio

Atletico pobijedio Bilbao i prekinuo niz od tri remija te se izjednačio sa Barcelonom na vrhu

S. Pašalić, foto: EPA

Atletico Madrid je u 10. kolu La Lige na stadionu Wanda Metropolitano ugostio Athletic Bilbao i slavio sa 2:0.

Ekipa Diega Simeonea je vezala tri remija zaredom pa je pobjeda u ovom meču bila imperativ.

Ipak, gosti su već u 2. minuti mogli do vodstva kada je Martinez pucao, ali je Jan Oblak sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner.

Domaći su zatim zaigrali nešto bolje, a u 29. minuti su stigli i do vodstva kada je na asistenciju Angela Corree, Saul postigao gol za 1:0.

Bilbao je samo četiri minute nakon toga mogao do izjednačenja kada je Raul Garcia šutirao, a Oblak je ponovo sjajno odbrnaio.

U nastavku su gosti ponovo mogli do izjednačenja kada je Iker Muniain imao veliku priliku, ali je bio neprecizan.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Kazna je stigla samo minutu kasnije kada je Alvaro Morata postigao gol za 2:0, a asistent je ponovo bio Correa.

Nakon toga je Atletico čuvao svoju prednost i na kraju stigao do pobjede nakon koje se izjednačio sa Barcelonom na vrhu tabele sa 19 bodova.