Peta pobjeda za tim iz Laktaša

Igokea slavila u Mejdanu protiv Slobode, Mladost upisala pobjedu protiv Proma

S. Pašalić

OKK Sloboda je u Mejdanu dočekala Igokeu u meču 6. kola košarkaškog prvenstva BiH i upisala poraz rezultatom 65:71.

Utakmica je počela dosta izjednačeno pa su gosti nakon prve četvrtine vodili sa 15:14.

U drugoj četvrtini je viđena potpuno drugačija situacija na parketu gdje je Igokea igrala sjajno i na kraju otišla na odmor sa vodstvom 44:31.

Domaći se nisu željeli predati pa su u trećoj četvrtini zaigrali puno bolje i uspjeli smanjiti veliku prednost gostiju koji su na kraju ove dionice vodili sa samo 54:48.

Posljednja četvrtina je donijela veliku borbu oba tima, ali Sloboda nije uspjela da stigne prednost Igokee koja je na kraju ipak slavila sa 71:65.

Evans Keenan sa 17 poena je predvodio Igokeu do pobjede, a Dejan Janjić je kod Slobode bio najefikasniji sa 16 poena.

Prvenstvo BiH, 6. kolo:

Sloboda - Igokea 65:71 (14:15, 17:29, 17:10, 17:17)

Sloboda: Jakupović 0, Janjić 16, Gegić 9, Tomašević 3, Pressley 4, Gregg 11, Čerkezović 6, Dedajić 0, Manjgafić 2, Čampara 8, Grubor 6, Omerović 0.

Igokea: Keenan 17, Talić 15, Stević 13, Ilić 7, Kočić 0, Lešić 8, Kariniauskas 0, Nikolić 5, Vaughn 4, Gagić 2, Kondić 0.

Košarkaši Mladosti su savladali Promo na svom parketu sa 79:75.

Domaći su nešto bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine vodili sa 23:22 iako su imali i 7 poena prednosti, a gosti su zaigrali bolje u nastavku i na odmor otišli sa vodstvom 38:36.

U nastavku je Mladost ponovo zaigrala nešto bolje i nakon uzbudljive završnice na kraju ipak slavila sa 79:75.

Gojko Sudžum je sa 19 poena predvodio domaće do pobjede, dok je Carble Ervin li sa 23 poena bio najefikasniji kod gostiju.

Mladost - Promo 79:75 (23:22, 13:16, 24:18, 19:19)

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Mladost: Aleksić 2, Gavrić 12, Mijović 16, Sudžum 19, Milanović 4, Muflizović 7, Kljajić 0, Jotić 0, Stojanović 8, Đuranović 8, Lulić 0, Birovljev 3.

Promo: Sedlarević 6, Ervin li 23, Alkić 0, Mustafica 9, Orizu 7, Džihan 0, Čavak 0, Islamović 0, Hodžić 2, Fazlić 11, Kasun 6, Karavdić 11.