Rukometaši Dervente ostvarili su pobjedu na gostovanju u Višegradu rezultatom 35:28, te su tako postali jesenji prvaci Prve lige RS sa 27 osvojenih bodova.
Isto bodova, koliko i Derventa, ima ekipa Nevesinja, ali ekipa iz Dervente ima bolju gol razliku, pa su tako oni jesenji prvaci.
Do nove pobjede u ovoj sezoni Derventu je predovdio Dražen Milinković sa 13 postignutih golova, a kod kdomaćina je najbolji bio Rauković sa osam postignutih golova.
Derventa je u prvom dijelu sezone upisala samo dva poraza, a oba su bila na gostovanjima i to u Prijedoru i Bijeljini.
Oni su sada jedan od glavnih favorita za povratak u Premijer ligu BiH, ali u drugoj polusezoni će imati jako teško gostovanje kod Nevesinja, koje bi moglo mnogo toga odlučiti.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Nakon ispadanja u drugu ligu
Uzalud su pravili stadion: Pod drugi put u 15 godina ugašen poznati klub s Balkana
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Pomaže Rossonerima i van terena