Crystal Palace je sa novim bodom uspio preskočiti Arsenal na tabeli

Oba tima su imala svoje šanse da stignu do pobjede

Uzbudljiv meč na Selhurst Parku između Crystal Palacea i Brightona završen bez pobjednika

S. Pašalić

Crystal Palace je u posljednjoj utakmici 17. kola Premier lige dočekao na svom terenu Brighton, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Gosti su puno bolje otvorili meč i tokom cijelog prvog poluvremena su bili bolji tim, te su stvorili nekoliko šansi, ali na odmor se ipak otišlo sa rezultatom 0:0.

Početkom nastavka domaći su mogli do gola kada je Benteke u 51. minuti šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

Tri minute kasnije gosti stižu do vodstva nakon što je lopta u šesnaestercu Crystal Palacea stigla do Maupaya koji je zakucava u mrežu za 1:0.

Nakon toga je Brighton i dalje prijetio i stvarao šanse, ali nije uspio postići drugi gol i to mu se na kraju osvetilo.

Igrala se 76. minuta kada je Zaha u šesnaestercu Brightona izbacio igrača ovog tima i zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Oba tima su nakon toga do kraja utakmice imala svoje šanse da stignu do pobjede, ali ih nisu iskoristili i rezultat se nije promijenio.

Crystal Palace sada ima 23 boda i nalazi se na 9. mjestu, dok Brighton ima 20 bodova i zauzima 13. poziciju.