Četiri gola u prvih 45 minuta za remi Brightona i Wolvesa
Foto - EPA

Premier liga

Brighton i Wolverhampton remizirali su (2:2) u 16. kolu engleskog Premiershipa.

Na Amex stadionu gledali smo zaista odličnih 45 minuta meča, a svi golovi postignuti su u periodu od 28. do 44. minute.

Pogotkom Jote gosti su vodili sa 0:1 od 28. minuta meča, da bi zatim Brighton veoma brzo kreirao preokret.

U 34. minuti Mupay pogađa za 1:1, a već u narednom napadu Propper je pogodio za vodstvo domaćeg tima od 2:1.

Jota je drugim golom u 44. minuti izjednačio rezultat na 2:2 i ovo je na kraju bio i konačan rezultat ovog meča.

Wolves je nakon ovog kola na šestoj poziciji sa 24 boda, dok je Brighton 12. sa osvojenih 19 bodova.