Rapid Beč je 32 puta osvajao titulu prvaka Austrije. Ipak, posljednji put se to desilo sada već davne 2008. godine.
Klub iz austrijske prijestolnice se pokušavao vratiti na vrh fudbala u svojoj zemlji, ali pored bogatos Salzburga i nema previše šanse.
Rapid je sada naišao na nove finansijske poteškoće, na koje je sigurno uticala i kriza izazvana panedmijom novog koronavirusa.
Zbog toga je Rapid prisiljen prodati svog dragulja, najvećeg talenta kluba Yusufa Demira.
Vjeruje se da bi Rapid za fudbalera koji je tek nedavno napunio 17 godina mogao dobiti oko 10 miliona eura, što je novac koji bi u ovom trenutku itekako dobro došao klubu."
"Njegov potencijal nema granica", riječi su kojima je sportski direktor Zoran Barišić opisao mladog ofanzivnog veznjaka.
Iako je trebao biti okosnica Rapida u budućnosti, Demir će po svemu sudeći jako brzo napustiti Beč.
"Cifre koje se nude za Demira su jako, jako visoke za austrijske standarde", istakao je menadžer mladog fudbalera Emre Ozturk.
Pored prodaje Demira, Rapid će vrlo vjerovatno reći zbogom još nekolicini fudbalera čija primanja opterećuju "poljuljani" klupski budžet.
Yusuf Demir je prošlog ljeta prekomandovan u prvi tim Rapida, a ove sezone je upisao četiri nastupa u Bundesligi.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Pomaže Rossonerima i van terena