Utakmice 31. kola Premiershipa

Arsenal konačno pobijedio, poraz Watforda na gostovanju kod Burnleya

Esmer Oštraković

Odigrane su dvije utakmice 31. kola Premiershipa, a pobjede su ostvarile ekipe Burnleya i Arsenala.

Topnici su konačno ostvarili pobjedu, nakon dva poraza, uspjeli su savladati Southampton na gostovanju i to sa 0:2.

Imali su gosti više od igre u prvom poluvremenu, ali su propustili nekoliko sjajnih šansi, te su na odmor otišli sa minimalnim vodstvom.

Gol je u 20. minuti postigao Nketiah i to nakon velike greške domaćeg golmana, koji je poklonio pogodak napadaču Arsenala.

U drugom poluvremenu utakmica je bila dosta izjednačena, a utakmicu je riječio Willock koji je postigao gol u 87. minuti.

U drugoj utakmici Burnley je na svom terenu ostvario vrlo tešku, ali i vrlo važnu pobjedu protiv ekipe Watforda.

Gol odluke viđen je u 73. minuti, a postigao ga je Rodriguez, te je tako otežao Watfordu borbu za opstanak u ligi.