Premiership, 34. kolo

Redsi konačno slavili u gostima, Salah briljirao

Ekipa Liverpoola pobijedila je večeras u gostima Brighton sa 3:1 u okviru 34. kola Premiershipa.

Bila je to prva pobjeda Redsa u gostima nakon restarta sezone, a do nje su stigli relativno lako.

Nakon samo osam minuta nogometa dao se naslutiti pobjednik jer je Liverpool već tada imao vodstvo od 0:2, a pogađali su Mohamed Salah i Jordan Henderson.

Taj rezultat bio je na snazi sve do samog finiša prvog dijela kada Leandro Trossard daje nadu domaćinu tako što je postigao gol za 1:2.

Ipak, u nastavku Salah postiže novi gol, ovog puta glavom nakon kornera i tada su stvari oko pobjednika bile riješene.

Liverpool nakon nove pobnjed ima čak 92 boda odnosno 23 više od Manchester Cityja. S druge strane, Brighton je ostao na 15. poziciji jer još uvijek ima svega 36 bodova. Ipak, opstanak u ligi mu nije ugrožen.