Foto -E PA

Tri boda za Staru damu

Chiesa i Ramsey za pobjedu Juventusa

Juventus je u 20. kolu Serije A savladao kao gost Sampdoriju rezultatom 2:0.

Nije gostovanje na Luigi Ferrarisu bilo lagano za tim Andree Pirla, ali Bianconeri su upisali veoma važna tri boda.

Juventus je poveo u 20. minuti. Lijepu akciju odigrali su Ronaldo i Morata, ovaj je uposlio Federica Chiesu koji zabija za 0:1.

Mogao je Juve i povećati prednost do kraja prvog dijela. Ronaldo je dva puta bio u dobrim šansama, ali nije uspio pogoditi.

U nastavku Juve nije blistao. Sampdoria je bila ta koja je pokušavala nešto napraviti, no nisu mogli previše.

Juve je zatim zabio i drugi gol preko Morate, ali je on poništen zbog ofsajda, da bi ipak u finišu Stara dama zaključila pobjedu.

Igrala se prva minuta nadoknade kada je Cuadrado proigrao Ramseyja, a ovaj pogađa za konačnih 0:2.