Sudija uz pomoć VAR-a donio odluku

Igrač Leedsa pokosio Gabriela Jesusa i mogao mu završiti karijeru, pa se čudio zbog crvenog kartona

Endin Čaušević

Leeds nakon prvog poluvremena vodi sa 1:0 u gostima protiv Manchester Cityja.

Leeds je iznenadio domaće u 41. minuti i uspio je da povede sa 1:0 kada je gol s vrha kaznenog prostora postigao Dallas.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije hladan tuš za goste koji su ostali s igračem manje.

Cooper je pogibeljno startao na Gabriela Jesusa, a sudija mu je prvo pokazao žuti karton.

No, nakon toga odlučio je iskoristiti VAR i pogledat snimak, te je promijenio odluku i kapitenu Leedsa pokazao je direktan crveni karton i put prema svlačionici.

Start Coopera nad napadačem Cityja pogledajte OVDJE. Na svu sreću Gabriel Jesus je prošao bez ozbiljne povrede iako je start bio zaista žestok.