Redsi savladali Southampton

Mane i Thiago ostavili Liverpool u utrci za Ligu prvaka

Haris Zilić

U 35. kolu Premiershipa, Liverpool je savladao Southampton sa 2:0 i ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka.

Liverpool je od samog početka krenuo ofanzivno svjesni da ih samo trijumf ostavlja u utrci za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

U desetoj minuti Mane se našao u dobroj situaciji, ali lopta odlazi preko gola.

Nova velika šansa za Redse u 18. minuti. Salah je sjajno primio loptu, međutim njegov udarac zaustavlja golman Forster.

Igrala se 26. minuta kada je Wijnaldum propustio šansu za domaće, prethodno i Phillips nakon kornera.

Ipak u 31. minuti Redsi su došli u vodstvo od 1:0. Salah je centrirao, a Mane pogodio za 1:0.

Gosti su najbolju šasnu u prvom poluvremenu imali preko Radmonda u 41. minuti, ostalo je na semaforu 1:0.

U nastavku gosti su zaigrali hrabrije, a u 57. minuti prijete preko Ward-Prowsea. Tri minute kasnije šansa za Redse preko Jote.

U 68. minuti Alisson zaustavlja pokušaj Obafemija. Golman Liverpoola i tri minute kasnije spašava svoju ekipu nakon udarca Dialla.

Nakon toga par dobrih prilika za Liverpool, a u 81. minuti poništen je gol Maneu zbog ofsajd pozicije.

Konačnih 2:0 postavlja Thiago Alcantara u 90. minuti utakmice i za njega je to bio prvi pogodak u dresu Liverpoola.

LIVERPOOL - SOUTHAMPTON 2:0 (Mane 31', Thiago 90')