Odlična fudbalska predstava

Brighton nakon sjajnog preokreta srušio šampione

Haris Zilić

Zanimljiv meč u 37. kolu Premiershipa odigrali su Brighton i prvak Manchester City.

Utakmica bez rezultatskog značaja ponudila je uzbuđenja, dosta lijepih akcija, prilika i na kraju pet golova. Domaćini su slavili sa 3:2 i tako porazili nove prvake Engleske.

Počelo je sjajno za goste. U drugoj minuti Gundogan na asistenciju Mahreza pogađa za 0:1.

U desetoj minuti Građani ostaju s igračem manje nakon direktnog crvenog kartona za Cancela.

Ni igrač manje nije puno smetao gostima.

U 48. minuti lijepa akcija Citya, koju u pogodak pretvara Foden za 0:2.

Domaćini brzo uzvraćaju preko Trossarda, koji postiže pogodak za 1:2 u 50. minuti utakmice, a u 72. minuti Brghton stiže do poravnanja. Mrežu gostiju pogodio je Webster.

Do velikog preokreta Brighton dolazi u 76. minuti, kada Burn pogađa za 3:2, a to će ispostaviti konačan rezultat ove sjajne utakmice.