Prijateljska utakmica

Golijada u duelu Širokog Brijega i Hrvatskog Dragovoljca

Haris Zilić

U sklopu priprema za novu, NK Široki Brijeg je u priprmenoj utakmici remizirao sa Hrvatskim Dragovoljcem.

Konačan rezultat ove vrlo zanimljive utakmice glasio je 2:2.

Široki se radovao u 12. minuti. Ikić je ubacio s desne strane na drugu stativu do Lukića koji je odigrao povratnu na peterac, a tamo je Stanić bio na mjestu i zakucao loptu u mrežu Dragovoljca za 1:0.

Ekipa sa Pecare nastavila je sa napadima, a u 28. minuti Stanić sa bijele tačke pogađa za 2:0.

U nastavku bolja igra novog člana HNL-a.

Gosti su smanjili zaostatak u 55. minuti, Martin Sekulić je vrlo lijepo pogodio s vrha šesnaesterca.

U 79. minuti Hrvatski Dragovoljac stiže od izjednačenja, strijelac je bio Bruno Karoglan, a 2:2 je bio konačan rezultat ove utakmice.

Za Šiorki je ovo bila dobra proba pred evropske izazove naredne sedmice i duel prvog ptekola UEFA konferencijske lige protiv albanske Vllaznie.