Bez pobjednika

Remi Rome i Seville, Džeko odigrao 20 minuta

Bh. reprezentativac Edin Džeko dobio je šansu s klupe, no nije uspio postići gol.

S obzirom na to kako igraju i Roma i Sevilla, atraktivno i napadački, ali i na činjenicu da se radi o prijateljskom i "bezbrižnom" duelu, očekivalo se možda puno više od 0:0 na Olimpicu.

Istina, sijevalo je na obje strane, ali je propušten veliki broj šansi i na kraju nijedan tim nije stigao do pobjede.

Džeko je prije tri dana protiv Porta odradio svih 90 minuta, a sada je u igru ušao 20-ak minuta prije kraja.

Rimljani se spremaju za novu sezonu, kao i Andalužani. Prvenstvo u Italiji starta 22. augusta, a Roma će prvi meč odigrati protiv Fiorentine kod kuće.

Početni sastavi:

Roma: Fuzato; Reynolds, Ibanez, Kumbulla, Calafiori; Bove, Darboe; Perez, Mkhitaryan, El Shaarawy; Mayoral

Sevilla: Dmitrović, Rekik, Ocampos, Gudelj, Suso, Rakitić, O. Rodriguez, En-Nesyri, J. Navas, Fernando, J. Angel.