Prva liga FBiH

Mladost se nije proslavila na početku Prve lige FBiH, Gradina krenula sa stilom, preokret Bratstva

U subotu je počela nova sezona Prve lige Federacije BiH.

Dosta zanimljiv meč odigran je u Bihaću, a sastali su se Jedinstvo i donedavni premijerligaš Mladost Doboj Kakanj. Domaći su slavili uvjerljivo, reulatom 4:1.

Kadrić je bio koban za goste pošto je postigao hat-trick uz autogol Kišića. Čago je postigao utješni gol za Mladost.

Gradina iz Srebrenika sjajno je otvorila sezonu u kojoj se vratila u Prvu ligu FBiH. Oni su protiv još jednog novajlije, Tomislavgrada, slavili u gostima s 3:2.

Domaći su poveli u osmoj minuti, ali je Burić izjednačio na 1:1 u 13. minuti. U finišu prvog dijela Hasanbegović je pogodio za preokret Gradine, a u nastavku majstorija Mikića iz slobodnjaka za 3:1. Šiško je smanjio u 66. minuti na 3:2, ali je Gradina uspjela da sačuva prednost i da ostvari veliku pobjedu.

Simm Bau je vodio kao domaćin s 1:0 protiv Bratstva, ali su gosti preokretom u zadnjih 10 minuta došli do pobjede. Hasinović je Gračanlijama donio izjednačenje, a Aletić u finišu pobjedu.

Jedinstvo - Mladost 4:1

JEDINSTVO: Badić, Jusić, Zulić, Mujagić, Kadrić, Samardžić, Šero, Kadrić, Hasikić, Drača, Panjeta.

FK MLADOST: Dagoja, Jelovac, Duddić, Bektić, Hrsutanović, Čago, Piljug, Salčinović, Huskić, Radović, Kišić.

Tomislav - Gradina 2:3

TOMISLAV: Krhan, Kovačević, Kukavica, Zrinušić, Petrović, Stipić, Križanac, Šiško, Hadrović, Galić, Janković.

GRADINA: Kršić, Suljić, Hasanbegović, Musić, Andrić, Mehmedović, Brčkalić, Šabić, Mustafić, Burić, Muminović.

Simm Bau - Bratstvo 1:2

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

SIMM BAU: Abdulahović, Bešić, Dizdarević, Pnadžić, ALbijanić, Huseinspahić, Rastoka, Kalseić, Stapić, Beganović, Berbić.

BRATSTVO: Mustačević, Buljić, Hot, Ćosić, Jaganjac, Stojanov, Devedžić, Kulovac, Zarić, Poturalić, Adilović.