Slavlje i u Konjicu

Borac i Široki Brijeg izborili plasman u četvrtinu finala Kupa BiH

Haris Zilić

Završena su još tri meča osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine u terminu od 14:30.

U veoma zanimljivom meču, Borac je kao gost savladao Leotar sa 1:2 i izborio plasman među osam najboljih ekipa u Kupu Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Banja Luke su imali vodstvo od 0:2 nakon prvog poluvremena. Mrežu domaćina pogađali su Meleg u 19. i Lukić iz penala u 35. minuti utakmice.

Nadu Leotaru vratio je Milić golom u 80. minuti, ali ostalo je do kraja 1:2.

Široki Brijeg je također izborio plasman među osam u Kupu. Tim sa Pecare je kao gost u Bijeljini savladao Radnik sa 0:1, a gol odluke postigao je Lukić u 24. minuti.

Igman iz Konjica se također plasirao u četvrtinu finala Kupa BiH, nakon eliminacije Omarske rezultatom 0:1. Heroj je bio Zukić, koji je postigao pogodak u 33. minuti meča.

Omarska - Igman Konjic 0:1 (Zukić 33')

Leotar - Borac 1:2 (Milić 80' /Meleg 19', Lukić 35' (p))

Radnik Bijeljina - Široki Brijeg 0:1 (/Lukić 24')

Leotar: Perišić, Milić, Andrić, Šešelj, Ramoć, Zečević, Kolak, Nikolić, Ateljević, Ristić, Čolić.

Borac: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Ćorić, Begić, Molls, Vojnović, Lukić, Čavić, Meleg, Vušurović.

Radnik: Hodžić, Sušić, Popara, Motika, Urošević, Ristanović, Gogić, Pantelić, Šubert, Todorov, Hasukić.

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Grgić, Mujan, Paponja, Brekalo, Vukoja, Lukić, Jurić, Musa.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Omarska: Trninić, Ratković, Romanić, Panić, Krecelj, Šunić, Romanić, Gavranović, Stević, Marmat, Vračar.

Igman: Ćeman, Tukić, Drljević, Mandžuka, Kašić, Hrelja, Graho, Čubara, Alić, Velić, Zukić.