Foto - EPA

Gol za pobjedu nad Athleticom

Karim Benzema ponovo junak Real Madrida!

Real Madrid je u odgođenom susretu 9. kola La Lige savladao Athletic Bilbao sa 1:0.

Kraljevi su u meč sa starim rivalom ušli kao veliki favoriti, a na kraju su uspjeli da dođu do trijumfa i pobjede.

Junak je ponovo Karim Benzema. Čudesni Francuz iskoristio je šansu koja mu se ukazala u 40. minuti i postigao je gol za 1:0.

Prethodno je Luka Modrić pokušao šutirati, bilo je to traljavo i loše, ali je Benzema bio na pravom mjestu.

U drugom poluvremenu i Athletic ima svoje šanse. Imali su nekoliko opasnih situacija pred golom Reala, ali do izjednačenja u Madridu nisu mogli.

Real je tako upisao veoma bitna tri boda. Sa njima su još više učvrstili prvo mjesto na tabeli i sada su sedam bodova ispred Atletico Madrida.