Mlada zvijezda Borussije u problemu zbog jučerašnje izjave
Mladi veznjak Borussije Dortmund Jude Bellingham mogao bi se naći u problemu zbog jučerašnje izjave.
Nakon utakmice u kojoj je Bayern u Dortmundu savladao Borussiju s 3:2, Bellingham je govorio o sudiji Felixu Zwayeru i penalu koji je na kraju odlučio pobjednika.
"Za mene to nije bio penal. Hummels nije uopšte gledao loptu, ona ga je pogodila, ali bilo je tu još dosta ostalih odluka na utakmici", rekao je Bellingham i dodao je:
"Najveću utakmicu njemačkog fudbala dali ste sudiji koji je ranije namještao utakmice. Šta onda očekivati?", pita se mladi veznjak.
Zwayer je bio ranije suspendovan na šest mjeseci nakon što je 2005. godine učestvovao u namještanju utakmice u 2. Bundesligi. Optužen je da je uzeo mito od 300 eura kako bi sudiji Robertu Hoyzeru pomogao da namjesti meč.
Njemački list "Bild" objavio je danas da će kontrolor suđenja s tog meča Marco Haase podnijeti tužbu protiv Bellinghama zbog klevete i narušavanja ugleda.
Takođe će i Njemački nogometni savez istražiti slučaj, a mladom veznjamu prijeti čak suspenzija zbog onoga što je izjavio na račun sudije Zwayera.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Potez selektora uzdrmao Hrvatsku
Dalić ovo nije zaslužio: "Čekam dan da odeš, zbog tebe sam izgubio želju za reprezentacijom"
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Student je izgleda meta dva kluba, a jedan bi mogao biti posebna priča
Bosna ima najvećeg dragulja! Željko Obradović ga želi u Partizanu, Miško Ražnatović zove u Megu!
Blijedo izdanje Zmajeva
Bh. košarkaši doživjeli fijasko protiv Španije, već sutra novi veliki izazov
Ne žele ga gledati u Kataru