Bivši igrač Sarajeva

Pomalo zaboravljeni bh. napadač postigao efektan gol protiv Rome

Eldar Ganibegović

Roma je u 6. kolu Konferencijske lige s 2:3 slavila protiv CSKA Sofije.

Golovima Abrahama i Mayorala italijanski tim vodio je s 0:3, a na kraju je mogao ostati bez pobjede.

U 63. minuti na teren ulazi bh. napadač Hamza Čataković, a desetak minuta kasnije postiže efektan pogodak protiv Mourinhove ekipe za 1:3.

Sudijska nadoknada donosi i drugi gol bugarskog predstavnika, Woldschut pogađa za 2:3, ali više od toga njegova ekipa nije mogla.

Zanimljivo, ovo je za Hamzu prvi gol u ovoj sezoni na 10 utakmica.

Podsjećanja radi, on je ponikao u juniorima Krajine, odakle prelazi u FK Sarajevo. Nakon toga je igrao za Trencin iz kojeg je ponovo bio posuđivan Bordo timu, a od ljeta je član CSKA-a.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Za omladinske selekcije BiH ovaj 24-godišnjak je odigrao pet utakmica i postigao dva gola.

Što se tiče same utakmice i ove grupe, Roma je u grupi C završila prva s 13 bodova ispred Bodo/Glimta, Zorye i CSKA-a.