"Gledajte i patite"

Ne postoji bolji način da se odgovori na rasističke uvrede od onoga što je Vicinius večeras napravio

Real Madrid je večeras bio uvjerljiv na gostovanju kod Mallorce (3:0) na susretu 28. kola španske La Lige.

Junak Madriđana bio je njihov najbolji strijelac Karim Benzema, koji je u 77. i 82. minuti golovima dotukao domaćina.

No, sve je počelo golom talentovanog Vinicius Juniora u 55. minuti. Nakon što je postigao gol na asistenciju iskusnog Benzeme, Brazilac je došao pred navijače Mallorce i zaplesao.

Bio je to jednostavan i možda najljepši odgovor Viniciusa na navodne rasističke uvrede s tribina.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Realu je ovo bila 20. pobjeda i sa 66 bodova uvjerljivo je vodeći na tabeli La Lige, te ima čak 10 bodova više od drugoplasirane Seville.

Naredni rival Kraljeva je Barcelona i taj El Clasico igra se naredne nedjelje na Santiago Bernabeu.