Sheriff ide dalje

Maribor doživio istu sudbinu kao i Zrinjski

Eldar Ganibegović

Sheriff iz Tiraspola plasirao se u treće pretkolo Lige prvaka.

Prvak Moldavije večeras je slavio s minimalnih 1:0 u revanš utakmici protiv Maribora i to mu je bilo dovoljno za prolazak dalje.

Pobjedonosni gol postigao je Yansane u 88. minuti, samo tri minute nakon što je ušao u igru umjesto Tejana.

Maribor je tako doživio istu sudbinu kao i prvak Bosne i Hercegovine, Zrinjski. Naime, Plemići su u prvom pretkolu ispali od istog protivnika na identičan način  kući su igrali 0:0, a u Kišinjevu doživjeli poraz 1:0.

Jedina je razlika u tome što je Zrinjski sam sebi postigao gol, dok je, eto, Mariboru presudio igrač Sheriffa.

U trećem pretkolu Sheriff će igrati protiv češkog Plzena koji je s ukupnih 7:1 bio bolji od Helsinkija, dok Maribor evropski put nastavlja u trećem pretkolu Evropske lige.