Norvežanin pokazao svoju snagu

Odbio se od njega kao da je stijena: Robertson je najbolje vidio kakva zvijer je Haaland

Endin Čaušević

Fudbaleri Liverpoola igrali su jučer protiv Manchester Cityja finalni meč Community Sheilda.

Liverpool je pobijedio jučer sa 3:1 u finalu i osvojio je trofej kojim je na najbolji način najavio novu sezonu.

S druge strane, za City je debitovao i Erling Haaland koji nije imao svoj dan. Haaland je promašio nekoliko velikih prilika i nije se proslavio previše u debiju za novi klub.

Međutim, u prvom poluvremenu pokazao je o kakvom igraču se radi i koliko je zaista jak u duelu. To se desilo u 34. minuti kada je Haaland imao veliku šansu da izjednači na 1:1, ali je Adrian to odbranio.

No, mnogi su vidjeli prije toga kako se Robertson jednostavno "odbio" od Haalanda u duelu i najbolje vidio kakvu snagu ima norveški napadač.