City poveo

Počelo je: Erling Haaland zabio prvijenac u Premier ligi!

Eldar Ganibegović

West Ham i Manchester City upravo igraju utakmicu prvog kola Premiershipa.

City je u 28. minuti stigao do gola preko De Bruynea koji je poništen zbog ofsajda, no ipak je nakon osam minuta rezultat promijenjen.

Erling Haaland, kojem je ovo debi u jednoj zvaničnoj utakmici za Manchester City, sjajno je prošao i izborio penal kada ga je faulirao domaći golman.

Norvežanin je preuzeo odgovornost i lagano matirao Areolu koji je ušao u 28. minuti umjesto Fabianskog.

Prvijenac Haalanda u Engleskoj pogledajte klikom OVDJE.

Ranije danas odigrane su još dvije utakmice. Manchester United izgubio je od Brightona (1:2), dok su Leicester i Brentford podijelili bodove (2:2).