Sjajna utakmica

Spektakl u Londonu: Osam golova, hat-trick Sona za samo 13 minuta i dva eurogola!

Esmer Oštraković

Fantastičnu utakmicu u okviru 8. kola Premiershipa odigrali su Tottenham i Leicester.

Navijači su vidjeli čak osam golova, te pobjedu domaće ekipe protiv Leicestera od 6:2.

Nije sve tako dobro krenulo za Tottenham. Leicesteru je dosuđen penal u šestoj minuti, a gol sa bijele tačke za 0:1 postigao je Tielemans.

Ipak, samo dvije minute kasnije Harry Kane na asistenciju Kuluševskog pogađa za 1:1 i vraća stvari na početak.

Igrala se 21. minuta utakmice kada je Tottenham preokrenuo rezultat na 2:1, a strijelac gola bio je Dier nakon sjajne asistencije Ivana Perišića.

Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan gol i to u mreži Tottenhama. Maddison je šutirao i savladao Llorisa.

Na samom otvaranju drugog poluvremena postignut je peti gol na ovom susretu. Igrala se 47. minuta kada je Bentancur postigao gol za 3:2 u korist Tottenhama.

Konačan rezultat sa dva gola postavio je Heung-Min Son. Prvo je majstorskim golom Son u 73. minuti pogodio za 4:2, a njegov gol možete pogledati OVDJE.

Isti igrač je postigao još jedan majstorski gol u 84. minuti pogodio za 5:2 i apsolutnu katastrofu Leicestera na ovom susret. Drugu majstoriju Sona možete pogledati OVDJE.

Svoj hat-trick Son je kompletirao u 88. minuti utakmice i tako potvrdio katastrofu Leicestera na ovoj utakmici.

Tottenham se nakon ove pobjede nalazi na drugom mjestu sa 17 bodova koliko ima i prvoplasirani Manchester City.

Sa druge strane Leicester je zakucan za posljednju poziciju sa samo jednim osvojenim bodom iz sedam odigranih utakmica.