Demirović asistirao, ali nije to pomoglo Augsburgu koji je nakon preokreta poražen od Eintrachta.

Utakmice 13. kola Bundeslige

Demirović ponovo zasjao u dresu Augsburga, Bayern zamalo prosuo tri boda, Borussia sigurna

Eldar Ganibegović

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović ponovo je bio efikasan u dresu Augsburga koji je poražen, a ispratili smo pobjede Borussije, Bayern,a, Leipziga i Wolfsburga u 13. kolu njemačke Bundeslige.

Augsburg je na svom terenu ugostio Eintracht iz Frankfurta i poražen je rezultatom 1:2 nakon preokreta.

Prvi gol postigao je Berisha već u prvoj minuti na asistenciju Demirovića kojem je to bila druga asistencija u Bundesligi ove sezone, a ima i pet golova na svom kontu.

Izjednačio Rode u 13. minuti, a pobjedu gostima iz Frankfurta donosi Knauff u 64. minuti. Inače, Demirović je odigrao svih 90 minuta.

Borussia Dortmund stigla je do uvjerljive pobjede nad Bochumom od 3:0, a svi golovi pali su u prvom poluvremenu.

U osmoj minuti je Moukoko doveo domaće u vodstvo, Reyna duplira vodstvo četiri minute kasnije.

Tačku na i je golom u nadoknadi prvog dijela stavio drugim golom Moukoko.

Bayern je u Berlinu savladao s 2:3 Herthu i to teže od očekivanog. Zamalo su od gotovog napravili veresiju.

Musiala dovodi Bayern u vodstvo u 12. minuti, zatim dva gola sjajnog Choupo-Motinga u 37. i 38. minuti.

Činilo se da je sve gotovo, ali Hertha preko Lukebakija i Selkea dolazi do 2:3 u smiraj prvog dijela.

Ipak, u drugom poluvremenu bliže golu je bio Bayern, dok je domaći tim uputio samo jedan šut.

Leipzig je s 1:3 u gostima savladao Hoffenheim. Dva gola postigao je Nkunku, Olmo je dodao jedan, a jedini gol za domaći tim postigao je Rutter.

Uvjerljivu pobjedu slavio je i Wolfsburg koji je s 0:3 bio bolji od Mainza, a pogađali su Wimmer, Arnold i Baku.