Monstruozna blokada

Musa promašio trojku, a nakon toga dvorana je skočila na noge

Haris Zilić

Duel 17. kola španske ACB košarkaške lige igraju Real Madrid i Breogan. Kraljevi na poluvremenu imaju prednost 46:37.

Naš Džanan Musa igra protiv bivšeg kluba, a za devet minuta provedenih na parketu u prvom poluvremenu ubacio je šest poena protiv bivšeg kluba.

Ipak slavu na utakmici pokupio je Guerschon Yabusele.

Real imao dobar napad, Musa je promašio trojku, nakon čega su gosti krenuli u kontru.

Bila je to odlična školska kontra igrača Breogana, ali na kraju se pojavio Yabusele.

Francuz je monstruoznom blokadom zaustavio košarkaša gostujuće ekipe i digao dvoranu na noge.

Svakako da je ovo potez koji bi mogao obilježiti sezonu u španskoj košarci.

Real je favorit u ovom meču što i pokazuju na terenu.

Domaći će dosta rotirati u igri jer ih očekuje i teške utakmice u finišu regularnog dijela Eurolige.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Pored pomenute blokade, Yabusele je za poluvrijeme ubacio 12 poena, dodao četiri skoka i trenutno je najbolji pojedinac gostujućeg tima.

Kod gostiju Nenadić je trenutno na 13 poena, tri skoka i četiri asistenicije.