Leicester bez šansi na Old Traffordu

Rashford igra fudbal života, a United se lagano približava lideru na tabeli

Haris Zilić

Manchester United je proigrao i čini se da nizozemski stručnjak Erik Ten Hag ima itekako razloga za zadovoljstvo. Iza Crvenih đavola je još jedan uspješan dan.

U 24. kolu Premiershipa na Old Traffordu je gostovao tim Leicestera, ali Lisice na kraju odlaze sa kući sa tri gola u mreži.

Dvije odlične intervencije De Gee i raspucani Rashford koji igra fudbal života bili su dovoljni Unitedu danas.

Počelo je sve u 25. minuti. Bruno je proigrao Rashforda koji pogađa za 1:0.

Nakon toga je i Leicester pokušao zaprijetiti, ali na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za domaćine.

U nastavku još bolja igra Uniteda i ponovo Rashford.

U 56 minut napadač Uniteda koristi dodavanje Freda koji također igra kao preporođen i to je bilo na 2:0 na semaforu.

Nakon drugog gola Crvenih đavola Leicester kao da se predao što United koristi za još jedan pogodak.

Konačnih 3:0 postavlja Sancho u 61. minuti, a drugu asistenciju upisao je Bruno Fernandes.

Manchester United se učvrstio na trećoj poziciji sa 49 bodova, pet manje od lidera Arsenala i tri manje od Manchester Citya, ali imaju i meč više od Topnika.

United je vezao četvrti meč bez poraza u prvenstvu i nije isključeno da se do kraja uključe u borbu za titulu prvaka Engleske.

Već u narednom kolu gostuju na Anfieldu ekipi Liverpoola u velikom engleskom i evropskom derbiju.