Posveta bivšem saigraču
Postoje trenuci na terenu koji su veći od fudbala
Konyaspor i Galatasaray igraju večeras susret 26. kola turske Super lige. Na ovom meču viđen je i detalj koji jasno pokazuje da su pojedini trenuci na terenu veći i od samog fudbala, a danas su to pokazali iz ekipe Galatasaraya kada su odali počast tragično poginulom fudbaleru Konyaspora Ahmetu Čaliku.
Ahmet Čalik tragično je izgubio život 11. januara 2022. godine. Doživio je tešku saobraćajnu nesreću u Ankari i otišao je s 27 godina.
Dugo su u Konyasporu oplakivali ovog fudbalera, a da ga neće zaboraviti i u Galatasarayu, gdje je igrao tri sezone, pokazuju scene s večerašnje utakmice.
Nakon što je Milot Rashica postigao pogodak za prednost Galatasaraya od 1:0, igrači i trener istanbulskog velikana odlučili su da se sjete Ahmeta Čalika.
Njegov dres s brojem pet podigao je Kerem Akturkoglu, pridružio mu se Baris Alper Yilmaz, a zatim i trener Galate Okan Buruk.
Ovo je svakako veliki potez igrača Galatasaraya. Pokazali su kako se Ahmet nikad neće zaboraviti, posebno na utakmicama protiv Konyaspora.
Ahmet Čalik igrao je na poziciji štopera. Karijeru je počeo u Genčlerbirligiju za kojeg je nastupao i tokom šest godina seniorske karijere.
2017. godine je prešao u Galatasaray. U istanbulskom velikanu je osvojio pet trofeja, ali se odlučio otići u Konyaspor jer nije previše igrao pored brojnih stranaca.
U Konyasporu je proveo dvije godine. Bio je standardan član prvog tima sve do nesreće u kojoj je nažalost izgubio život.
Prošao je ovaj fudbaler i sve selekcije reprezentacije Turske. Poziv u A tim dobijao je osam puta i postigao je jedan pogodak.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Turska je u finalu
Grčka se večeras nije ništa pitala! Ataman obećao medalju i ispunio!
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Smatraju da im je on sve "izbaksuzirao"
Srbi su našli krivca za poraz na Eurobasketu, region "cirkuza" sa izjavom Aleksandra Vučića
Nije baš previše dobro