Zvijezda deklasirala Bratstvo

Gračanlija razbio Bratstvo usred Gračanice, velika pobjeda Travnika u Kaknju

Eldar Ganibegović

U okviru 22. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, Zvijezda je ostvarila gostujući trijumf protiv Bratstva, dok je Travnik osvojio velika tri boda u borbi za opstanak pobijedivši 0:1 Rudar u Kaknju.

U Gračanici je bilo upitno odigravanje meča između Bratstva i Zvijezde jer klub iz Gradačca duguje 30.900 KM bivšem treneru Miletu Lazareviću, no Savez je dozvolio odigravanje utakmice i dao rok Zvijezdi do 27. aprila da isplati dugovanja.

Dugovi su jedno, a forma na terenu drugo. Četvrtfinalista kupa BiH iz ove sezone razbio je domaći tim, bilo je 2:4.

Igrala se deseta minuta kada gosti stižu do prednosti. Pogodio je bivši igrač Bratstva i rođeni Gračanlija, Kalesić.

Gosti su mogli do 0:2 u 45. minuti kada Falić promašuje penal, no Kalesić postiže eurogol u 50. minuti i duplira vodstvo gostiju.

Bratstvo je smanjilo iz penala u 68. minuti, no već nakon šest minuta bilo je 1:4 nakon pogodaka Škrijelja i Huseinbašića. Domaći su u smiraj utakmice postigli još jedan gol za 2:4.

Travnik se nalazi u borbi za ostanak u ligi i danas su u Kaknju pobijedili Rudar s 0:1 i tako osvojili velika tri boda.

Gol vrijedan velika tri boda za goste s Pirote postigao je Mašić u 77. minuti, a treba istaći da je golman Arnautović u prvom poluvremenu spasio Rudar u 38. minuti.