Hrustanović dva puta utišao svoj Kakanj, no nije bilo dovoljno da se savlada Mladost

Minimalne pobjede Travnika i Stupčanice, remi Zvijezde i Rudara

E. Ganibegović

U okviru 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine bodove su podijelili Mladost i Simm Bau, a pobjede su ostvarili Rudar, Travnik i Stupčanica.

Mladost je na svom terenu dočekala ekipu Simm Baua, a na kraju su dva tima u sjajnoj utakmici podijelila bodove. Bilo je 2:2.

Muk u Kaknju već nakon dvije minute igre. Simm Bau je stigao u vodstvo, a gol je postigao niko drugi do bivši igrač Mladosti Anes Hrustanović.

Domaći tim se nije predavao, a do gola je stigao pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 37. minuti, kada je Vasiljević postigao autogol.

Hrustanović se nije zaustavio na jednom golu, nego je u 90. minuti ponovo utišao navijače u svom rodnom gradu.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je rezervista Malik Jašarspahić postigao pogodak za izjednačenje i konačnih 2:2.

Drugi kakanjski tim, Rudar, također je osvojio bod i to na teškom gostovanju kod četvrtfinaliste kupa BiH, ekipe Zvijezde.

Rudar je vodio 0:1 kod Zvijezde, a vodeći pogodak je iz penala postigao Armin Imamović u 25. minuti susreta. Ipak, domaći tim u drugom dijelu dolazi do gola, te jedan bod ostaje u Gradačcu, a jedan ide u Kakanj.

U borbi za ostanak u ligi Travnik je s 1:0 slavio protiv TOŠK-a, a strijelac je bio Kenan Šarić s 11 metara u 36. minuti.

Domaći trijumf upisala je i Stupčanica koja je preko Karahmetovića s minimalnih 1:0 slavila protiv Tomislava.

Prva liga FBiH, 21. kolo:

Mladost - Simm Bau 2:2 (Vasiljević 37' (AG), Jašarspahić 90'; Hrustanović 3', 90')

FK Mladost: Mušija, Hasić, Hadžić, Jusić, Smolo, Čago, Bešić, Mehić, Imamović, Jelačić, Jovašević.

BFK Simm Bau: Pirija, Poturalić, Piljug, Hadrović, Vazda, Hrustanović, Bečak, Mehić, Vasiljević, Mamić, Albijanić.

Zvijezda - Rudar 1:1 (Imamović 25' (P))

NK Zvijezda: Aljkanović, Mišić, Duraković, Škrijelj, Kalesić, Huseinbašić, Mikić, Mujčić, Assaf, Aloian, Bijelić.

FK Rudar: Arnautović, Husagić, Goralija, Hasanović, Musić, Kobilica, Musić, Tukić, Imamović, Žerić, Kišić.

Travnik - TOŠK 1:0 (Šarić 36'(P))

NK Travnik: Kačavenda, Obradović, Fazlić, Mašić, Imočanin, Ivoš, Bajo, Šarić, Džinović, Karalić, Džaferović.

NK TOŠK: Selimović, Hukara, Duraković, Dizdarević, Smajić, Vujić, Ramirez, Obradov, Vulić, Sabljica, Redžić.

Stupčanica - Tomislav 1:0 (Karahmetović 33')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Stupčanica: Milićević, Odinaka, Bešić, Živković, Karahmetović, Beganović, Džafić, Hrvanović, Alić, Šehić, Dubačkić.

HNK Tomislav: Puljić, Križanac, Ćerdić, Banović, Šiško, Lasić, Musić, Kovač, Radoš, Soldić, Šiško.

Zaprati FK Mladost Doboj Kakanj, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: