Poznato i šta je njegov naredni cilj
Pep Guardiola je dva dana nakon osvojene Lige prvaka donio odluku o svojoj budućnosti
Manchester City je imao spektakularnu sezonu koja je okončana u subotu osvajanjem Lige prvaka u Istanbulu.
Engleski tim je osvojio tripletu u tekućoj sezoni. Nakon osvojene Premier lige i FA kupa, šlag na kraju je trofej Lige prvaka kojeg su Građani osvojili po prvi put u historiji.
Najzaslužniji za sve to je naravno trener Pep Guardiola, koji je od 2016. godine na Etihadu i od ekipe Cityja stvorio je jednu od najjačih ekipa ne samo danas nego u historiji ove igre.
Čak pet titula prvaka Engleske je Pep donio Cityju otkako je došao iz Bayerna, ali sada je stigla loša vijest za sve navijače Građana, a tiče se upravo Pepa i njegove budućnosti u klubu.
Vrijedilo je
Svemu se Pep Guardiola mogao nadati, ali ne i onome što je danas uradila Julia Roberts
Sada je ESPN objavio da će Guardiola napustiti City po isteku ugovora, koji važi do ljeta 2025. godine.
ESPN izvještava da Guardiola još nije donio odluku o svojoj dugoročnoj budućnosti, ali navodno namjerava završiti svoje vrijeme kao glavni trener Cityja nakon još dvije sezone.
Vjeruje se da bi selektorski posao bio njegov sljedeći fokus, a ranije se povezivao sa nekim svjetskim silama poput Brazila. Sada kada je osvojio sve kao trener u klupskom nogometu, želja mu je da krene sa osvajanjem trofeja na reprezentativnoj razini.
Ono što ipak raduje sve u Manchesteru je Guardiolina tvrdnja da će sigurno ostati naredne sezone, a prema ugovoru, trebao bi biti još dvije sezone tu. No, ono što je već sada jasno, neće produžiti trenutni ugovor bez obzira koliko mu City novca ponudio.
Otkako je stigao na Etihad, Guardiola je doveo klub do 12 velikih trofeja, a kruna je bila njihovo historijsko osvajanje Lige prvaka. Pepu je to bio prvi veliki evropski trofej od 2011. godine.
"Umoran sam, smiren. Zadovoljan. Ovaj je*eni trofej tako je teško osvojiti. Ipak, čini se da je bilo zapisano u zvijezdama da ga mi sada osvojimo. Jako je teško prvi put osvojiti ovo takmičenje. Ne kažem da će kasnije biti lakše, ali sigurno će City imati veće šanse da opet bude prvak Evrope sada kada je 'probio led'", poručio je Guardiola.
Inače, City će danas u Manchesteru imati veliko slavlje povodom osvojene Lige prvaka zajedno s navijačima, a igrači će tradicionalno u autobusu s otvorenim krovom kružiti gradskim ulicama i pozdravljati sve prisutne.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Stigli smo do osmine finala
Poznat poredak na Eurobasketu: Bh. košarkaši ostvarili drugi najbolji plasman u historiji
Potez selektora uzdrmao Hrvatsku
Dalić ovo nije zaslužio: "Čekam dan da odeš, zbog tebe sam izgubio želju za reprezentacijom"
Iskusni veznjak ponovo na meti kritika
Xhakina izjava nakon meča s Kosovom kao nož u srce dočekana u Srbiji: "Cijeli svijet zna..."
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Nije mu se dopalo
Erling Haaland žestoko prozvao klub zbog raskida ugovora!
Nije se ovom nadao