Zvezda poslala ponudu za Mirotića
Sprema se najveći transfer u historiji srbijanske košarke
Košarkaški klub Crvena zvezda Meridianbet sprema veliku ponudu za jednog od najboljih košarkaša u Evropi.
Grčki novinar Harris Stavrou tvrdi da su iz Beograda nekadašnjem reprezentativcu Španije Nikoli Mirotiću ponudili ugovor vrijedan 2,7 miliona eura po sezoni.
Osim Zvezde, za iskusnog košarkaša zainteresovana je i ekipa Olimpia Milano. Ukoliko bi Mirotić prihvatio ponudu Zvezde, bio bi to najveći ugovor u historiji srbijanske košarke.
Mirotić je rođen u Podgorici, ali je karijeru počeo u Real Madridu za koji je igrao do 2014. godine. Njega su kao 23. pik na NBA draftu 2011. godine izabrali Houston Rocketsi, a igrao je za Chicago Bullse i još za New Orleans Pelicanse i kratko u Milwaukee Bucksima.
Od 2019. godine je bio u Barceloni i imao je platu od 4,5 miliona eura godišnje. S Kataloncima ima ugovor do ljeta 2025. godine, ali je dogovoren sporazumni raskid ovog ljeta.
Barcelona je odlučila da ozbiljno rastereti budžet i krene sa smanjivanjem zarada košarkaša i trenera, a Mirotić je teret koji nisu mogli da izdrže.
Teško za objasniti
Nož u leđa kakav nije zaslužio: Mirotić u suzama nakon užasnog poteza Barcelone
Mirotić trenutno s Barcelonom igra finale ACB lige protiv Real Madrida i njegov tim ima 2:0 u seriji. Inače, on je prošle sezone u Euroligi imao učinak od 15,9 poena, 4,7 skokova i 1,3 asistencije po meču.
Nedavno je emotivno pozdravljao publiku nakon druge pobjede Barce nad Realom, jer je to možda i posljednji meč koji je odigrao u dvorani Blaugrana.
32-godišnji krilni centar je osvojio dva naslova prvaka Španije, četiri puta Kup Španije, te je osvajao mnoga individualna priznanja. Uostalom, bio je MVP Eurolige prošle godine.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e