Četiri velika imena
Erik ten Hag nije imao milosti za četiri zvijezde - Za njih na Teatru snova više nema mjesta
Manchester United u novu sezonu Premier lige ulazi s velikim ambicijama. Erik ten Hag sprema tim za osvajanje titule prvaka koja već deceniju nije stigla na Old Trafford. U klub je kao pojačanje došao Mason Mount, očekuje se još nekoliko vrhunskih igrača, a menadžer Ten Hag je odlučio prekrižiti četvoricu fudbalera.
Menadžer Manchester Uniteda Erik ten Hag danas je otpisao četvoricu fudbalera. On navodno više ne računa na usluge Harryja Maguirea, Jadona Sancha, Freda i Scotta McTominaya.
United je ovu četvoricu odlučio staviti na transfer listu. I dok se za Maguirea, Frea i McTominaya znalo da nemaju budućnost na Teatrsu nova, činjenica da je Sancho među otpisanim je poprilično iznenađujuća.
Engleski reprezentativac je 2021. godine stigao kao veliko pojačanje među Crvene đavole. Plaćen je Borussiji iz Dortmunda 85 miliona eura i od njega su se očekivale velike stvari.
Međutim, 23-godišnjak nije opravdao očekivanja. Igrao je dosta skromno i to ga je na kraju koštalo jer ga je nizozemski stručnjak otpisao i stavljen je na transfer listu.
U dresu Manchester Uniteda Jadon Sancho je u protekle dvije sezone odigrao 79 utakmica i ostvario je skroman učinak od 12 pogodaka i šest asistencija.
Harry Maguire je čovjek kojeg više niko ne želi vidjeti na Old Traffordu. Svim silama klub se pokušava riješiti njegovih usluga, ali to nije nimalo lagan zadatak jer najskuplji defanzivac svijeta ne želi ići.
Navijačima i klubu je dosta njegovih katastrofalnih poteza. Jednostavno ga ne žele više gledati i sigurno je da neće igrati u ekipi Erika ten Haga.
Odlasci Freda i Scotta McTominaya su se očekivali. Brzilac na stolu ima ponudu Fulhama, dok reprezentativca Škotske želi Newcastle i očekuje se da obojica ostanu u Premiershipu.
Treba napomenuti da je Manchester United nakon 12 godina napustio David de Gea, a umjesto njega na gol će stati Kamerunac Andre Onana.
Crveni đavoli novu sezonu u Premier lige otvaraju duelom protiv Wolverhamptona.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Zanimljivi naslovi u srpskim medijima
RTS je večeras iznenadio cijelu Srbiju - Bole riječi kojim su opisali poraz od Turske
Poznato lice mijenja Karija
Srbija već ima novog selektora - Još samo to da saopšte Svetislavu Pešiću!
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Dosta toga je jasnije
Srbe će tek sada da zaboli poraz od Turske, hvataju se za glavu: "Ovo je pakao"
Nije sve tako sivo, ili ipak jest?