Pokazao je da će biti veliko pojačanje

Golčina Bellinghama na debiju za Real, a zatim proslava za historiju

Esmer Oštraković

Reprezentativac Engleske, Jude Bellingham, sinoć je zvanično debitovao za ekipu Real Madrida i to je uradio na sjajan način.

Pokazao je već u svojoj prvoj utakmici da će biti veliko pojačanje za ovaj klub i da će se Realu isplatiti 103 miliona eura koliko su ga platili.

Bellingham je u Real Madrid stigao iz Borussije Dortmund, a jako malo vremena bilo mu je potrebno da postane pravi miljenik navijača svog novog tima.

Sjajnu utakmicu odigrao je Bellingham sinoć protiv Athletic Bilbaa i izluđivao je protivničke igrače na sredini terena.

Da sve bude kompletno pobrinuo se spektakularnim golom koji je postigao.

Naime, Rodrygo je doveo Real u vodstvo u 28. minuti, a Bellingham je u 36. minuti postigao prelijep gol za 2:0.

Korner s lijeve strane je izveo David Alaba, a Bellingham je iz voleja majstorski savladao Simona.

Nakon gola odlučio je da stane pred navijače Athletic Bilbaa, a ta fotografija ubrzo je obišla svijet.

Fotografiju je podijelio i sam Bellingham.

Potražite više informacija na temu La Liga:

"Večer iz snova. Prva pobjeda i gol u La Ligi, idemo ovako nastaviti!", napisao je fudbaler Real Madrida.

Sigurno je da je pred njim dosta sjajnih utakmica, posebno ako nastavi igrati ovako kako je igrao sinoć.