Imali su poseban razlog

Ludnica u Glasgowu: Niko večeras nije slavio eliminaciju Dinama kao Rangers!

Esmer Oštraković

Ekipa zagrebačkog Dinama eliminisana je u play-offu Evropske lige i igrat će grupnu fazu u okviru Konferencijske lige.

Dinamo je čuvao prednost od 3:1 u Češkoj protiv Sparte, ali su na kraju poraženi sa 4:1 i pognutih glava otišli su sa stadiona.

Poseban razlog za slavlje, nakon što je eliminisan Dinamo, imali su navijači i igrači Rangersa.

Pitate se zašto? Razlog je jasan. Rangers će sada biti plasiran u prvi šešir u žrijebu grupne faze Evropske lige.

Tako će Rangers izbjeći velikane poput Liverpoola, Ajaxa i West Hama i imati dosta veću šansu za prolaz dalje.

Kada je riječ o utakmici koju je Dinamo odigrao u Češkoj, bila je to prava noćna mora za Jakirovića i sve koji vole Dinamo.

Već nakon dvije minute igre Sparta je povela. Lukaš Haraslin koristi lošu reakciju odbrane Dinama i postiže pogodak za prednost domaćeg tima od 1:0.

Defanzivni dio odbrane zagrebačkog tima nije postojao, a to Sorensen koristi i zabija za 2:0.

Dinamo prvi prijeti u nastavku. U 56. minuti veliku šansu ima Ljubičić, brani golman Sparte.

A onda u 67. minuti Sparta dolazi do trećeg gola. Filip Panak šalje loptu u mrežu pored uspavane odbrane gostiju za 3:0.

Baturina pravi dar-mar po odbrani Sparte i zabija za 3:1.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Bilo je potom uzbuđena pred golom Sparte koja nisu donijela promjenu rezultata. Domaći tim je sečekao kontru iz koje u 87. minuti dolazi do gola i prolaska u Evropsku ligu.

Victor Olatunji je otresao s leđa Boška Šutala, golman Nevistić nije krenuo na njega i napadač Sparte zabija za 4:1 i odvodi svoj tim u Evropsku ligu.