Tužni Jakirović sasvim iskreno: "Ovo mi je najteži poraz u karijeri..."

Nakon eliminacije iz play-offa Evropske lige

E. Oštraković

Ekipa Dinama poražena je na gostovanju kod Sparte u Pragu sa 4:1, te su tako ostali bez Evropske lige za ovu sezonu.

Tim iz Zagreba će tako naredne sezone igrati u Konferencijskoj ligi, ali naravno niko nije zadovolja sa tim.

Nakon utakmice javnosti se obratio trener Dinama, Sergej Jakirović.

"Čestitam Sparti na prolazu, bili su bolji protivnik. Ne znam zašto smo tako loše reagovali u prvom poluvremenu. Primili smo gol, a onda su oni zahvaljujući publici dobili krila. Drugi gol primamo iz prekida. Pokušali smo u drugom poluvremenu mijenjati.

Bili smo dobri, kontrolisali utakmicu, imali smo prilike. A onda primamo taj treći i četvrti gol. Nisam vidio šta se dogodilo, kako to objasniti, iz auta gol ili šta je već bilo. Moramo se brzo dignuti za ono što dolazi, nema više vraćanja na ovo", rekao je Jakirović.

Priznao je Jakirović da mu je ovo najteži poraz u karijeri.

"Ovo mi je svakako najteži poraz u karijeri. Bilo je još teških poraza, ali nikad nije bilo ovako važno. Jedini upitnik mi je zašto smo bili tako prazni u prvom poluvremenu. Šta se dogodilo? Nismo mislili da će biti lako, znali smo da su oni dobra ekipa. Nemamo vremena za plakanje, moramo izvući pouke, a mi ih nažalost izvlačimo iz svojih grešaka", kaže Jakirović, a zatim dodaje zašto je Dinamo primio golove pred sam kraj utakmice:

"Nije to stvar kondicije. Mislim da je to posljedica psihiloškog stanja. Svima nam je teško, ali moramo se izvući iz ovog. Poraz nije lagan, ali čeka nas Osijek", završio je Jakirović.

Ekipa Dinama je u Češkoj branila dva gola prednosti, ali na kraju je žestoko razočarala svoje navijače.