Utakmice Konferencijske lige

AZ se igra sa Zrinjskim u Mostaru, spektakl u Varšavi

Esmer Oštraković, foto: Admin Čaušević

U toku su utakmice 1. kola Konferencijske lige, a naravno u našoj zemlji dvije najzanimljive su ona u Mostaru, te utakmica u Varšavi.

Zrinjski je u Mostaru u prvom kolu ugostio ekipu AZ Alkmaara, ali već nakon prvog poluvremena ima zaostatak od tri gola.

Gosti su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme, te se mora priznati da sasvim zasluženo vode u Mostaru.

Prvi gol postigli su u 10. minuti kada je Van Brederode ostao sam na drugoj stativi i matirao domaćeg golmana.

Mijnans je u 32. minuti iskoristio lošu reakciju odbrane Zrinjskog nakon odbrane Marića i pogodio za 2:0.

Zrinjski praktično nije imao pravu priliku u prvom poluvremenu.

Do kraja prvog poluvremena De Wit je u 44. minuti postigao i treći gol i tako potvrdio dominaciju gostiju na ovom susretu.

Drugu utakmicu u okviru ove grupe igraju Legia i Aston Villa, a tamo je zaista pravi spektakl.

Domaća ekipa je dva puta vodila, ali Aston Villa se dva puta vraćala u prvom poluvremenu.

Već u 3. minuti Wszolek je matirao Martineza i pogodio za vodstvo domaćeg tima. Ipak, tri mintue kasnije bilo je 1:1. Duran je pogodio za poravnanje.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Novo vodstvo domaćinu donio je Muci u 26. minuti, ali je Digne spektakularnim golom u 39. minuti vratio stvari na početak.

Malo ko je mogao očekivati da će Legia pružiti ovako dobar otpor Aston Villi koja je na papiru bila apsolutni favorit.